• DOBRA SZKOŁA NA ULICY DOBREJ

•

Budynek Szkoły Podstawowej nr 12 położony jest w zacisznym zakątku miasta, z dala od ulicznego zgiełku i hałasu. W pobliżu szkoły znajduje się osiedle domków jednorodzinnych, a za nim las ze ścieżką zdrowia. Część zalesionego terenu stanowi rezerwat przyrody. Do malowniczej dzielnicy Wieprzyce, można dojechać tramwajem linii 1 i 2. Bezpieczne przejście przez park, a następnie nowym chodnikiem oddzielonym od wyremontowanej drogi ścieżką rowerową to kilkuminutowy spacer przed lekcjami dla uczniów dojeżdżających środkiem komunikacji miejskiej. Dojazd samochodem możliwy jest z dwóch kierunków: ulicą Myśliborską, Szczecińską, Małyszyńską lub od centrum miasta ulicą Sikorskiego, Aleją 11 Listopada i ulicą Kostrzyńską. Obecnie do szkoły uczęszcza około 160 uczniów. Szkoła dysponuje dobrze wyposażonymi, jasnymi i przestronnymi salami dydaktycznymi: nowym gabinetem chemiczno-fizycznym, pracownią komputerową z dostępem do internetu, salą gimnastyczną, biblioteką, gabinetem pedagoga szkolnego i logopedy. Do dyspozycji uczniów jest nowe boisko wielofunkcyjne, nowoczesny plac zabaw i ogródek dydaktyczny, w którym prowadzone są zajęcia dydaktyczne. Nad edukacją uczniów czuwa wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która zapewnia indywidualne i podmiotowe traktowanie każdego dziecka. Gwarantujemy naszym uczniom pomoc psychologiczno-pedagogiczną i zajęcia logopedyczne   dostosowane do określonych potrzeb uczniów. Szkoła prowadzi edukację włączającą, zdrowotną, ekologiczną i regionalną. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, umożliwiamy uczniom uczestniczenie w wielu jednodniowych wycieczkach o charakterze warsztatowym oraz jednej wycieczce trzydniowej. Prowadzimy liczne działania i akcje propagujące bezpieczeństwo w szkole i poza jej murami. W procesie edukacyjnym i wychowawczym  wprowadzamy uczniów w świat wartości, takich jak: życzliwość, szacunek, tolerancja i odpowiedzialność. Priorytetem jest dla nas osiąganie przez uczniów wysokich wyników na egzaminach zewnętrznych, w konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Służą temu prowadzone koła zainteresowań, realizowane przez nauczycieli projekty i programy edukacyjne. Przed i po zajęciach dydaktycznych uczniom naszej szkoły zapewniamy opiekę w świetlicy szkolnej, czynnej w godz. 7:00 – 16:15. Nasi uczniowie mogą korzystać z obiadów, codziennie przygotowywanych w szkolnej kuchni. Życzliwość, dobra współpraca z rodzicami, otwartość na ucznia, zdiagnozowanie jego potrzeb i otoczenie właściwą opieką, ukierunkowaną na jego rozwój to cechy, które wyróżniają naszą szkołę: Dobrą szkołę na ulicy Dobrej.