•

W ramach wykorzystania I części przyznanych środków z rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” szkoła zakupiła:

- drukarkę 3D wraz z akcesoriami i wsparciem technicznym

- mikrokontroler – zestaw startowy Arduino

- klocki Lego Education Spike Essential Set

- stację lutowniczą 2w1 hotair i grotową

- długopisy 3D

Wyżej wymieniony sprzęt będzie służył do rozwijania kreatywności uczniów na zajęciach rozwijających uzdolnienia, lekcjach techniki, informatyki oraz w świetlicy.

LEGO EDUCATION SPIKE ESSENTIAL SET

2021/2022

W ramach programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI szkoła zakupiła klocki LEGO Education SPIKE Essentiale, które zostały wykorzystane na zajęciach rozwijających uzdolnienia z matematyki w klasie 5. Uczniowie budowali z nich różne pojazdy, zgodnie z instrukcją lub własną wyobraźnią, a następnie programowali ich ruch, dźwięk, światło tworząc niepowtarzalne projekty. W przyszłym roku szkolnym kolejne klasy będą korzystały z programu i uczestniczyły w podobnych zajęciach.

2022/2023

W roku szkolnym 2022/2023 w ramach programu Laboratoria Przyszłości odbywają się cykliczne zajęcia z robotyki dla uczniów klasy IV. Podczas cotygodniowych zajęć, z pomocą zestawu klocków LEGO Education SPIKE Essentiale budują przeróżne modele  i uczą się programować w aplikacji Spike za pomocą bloków z ikonami i poleceniami słownymi prostego sprzętu — takiego jak inteligentny Hub z dwoma portami, dwóch małych silników, matrycy świetlnej 3x3 oraz czujnika kolorów. Uczniowie współpracują ze sobą w celu znalezienia kreatywnego rozwiązania problemów i dopracowują je metodą prób i błędów. Niektórzy próbują własnych pomysłów uruchamiając swoją wyobraźnię. Dzięki temu w nowatorski sposób, wykorzystując interaktywny system STEAM uczą się z radością i przyjemnością.

KOŁO FOTOGRAFICZNE

2022/2023

2023/2024

Temat: Portret
        Dokumentowanie otaczającego nas świata to jedno z podstawowych zadań fotografii, a rejestracja wyglądu naszych bliskich czy może ludzi w ogóle to jeden z najstarszych tematów. Najbardziej naturalnym obiektem, w którego stronę można zwrócić obiektyw, jest przecież właśnie człowiek. A ilu ludzi, tyle możliwych twarzy i portretów. Dlatego „portret” pod względem techniki wykonania czy kompozycji jest pojęciem niezwykle wszechstronnym. Uczennice czwartej klasy ćwiczyły fotografowanie portretów na trybie portretu oraz zmieniały balans bieli, ISO i starały się odpowiednio kadrować zdjęcia. Poznały różnicę w pracy ze światłem naturalnym oraz sztucznym i jak kolor światła wpływa na odbiór zdjęcia.

DŁUGOPUSY 3D

2023/2024

W ramach projektu Laboratoria Przyszłości uczniowie klasy VI na lekcjach techniki poznali działanie długopisów 3D. Praca z tego typu urządzeniem sprawiła im nie tylko wielką radości ale również rozbudziła wyobraźnię, pomysłowości i kreatywność. Ta innowacyjna forma zajęć kształtuje percepcje wzrokowo-ruchową, usprawnia motorykę małą a przede wszystkim usprawnia koncentrację uwagi i pamięć. Uczniowie przez kilka lekcji wykonywali różne ozdoby wielkanocne. A jak im wyszło zobaczcie sami…