WSPÓŁPRACA W RAMACH PROJEKTU eTWINNING
Dwa tygodnie temu klasa 1, wraz z wychowawczynią, nawiązała współpracę ze szkołą w Konak w Turcji w ramach projektu eTwinning.
eTwinning polega na tym, że uczniowie z całej Europy, w wieku od 3 do 19 lat i ich nauczyciele, wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami - współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. Uczniowie biorący udział w projektach są bardziej zmotywowani do nauki, zwłaszcza języków obcych, informatyki oraz pozostałych przedmiotów z zakresu współpracy.Klasa 1 uczestniczy w projekcie „Exchange postcards”. Jego celem jest wymiana pocztówek z miasta, w którym dzieci mieszkają. Na odwrocie należy napisać krótkie informacje o miejscach i zabytkach przedstawionych na widokówkach. W ten sposób nasi uczniowie promują własne miasto i kulturę oraz zdobywają wiedzę o geografii i kulturze innego kraju. Projekt realizowany jest w języku angielskim.
JAK PORADZIĆ SOBIE Z AGRESJĄ?
Uczniowie klas VII i VIII po raz drugi w tym roku szkolnym uczestniczyli w spotkaniu filmowym Kino na Temat. Tym razem obejrzeli film pt. Kickbokserka, który poruszył istotny problem młodzieży w okresie dorastania – radzenie sobie z agresją.
Główna bohaterka nie chce i nie może zaakceptować rozwodu rodziców, który radykalnie zmienia jej życie; 12 letnia Bo musi się przeprowadzić wraz z matką i bratem na przedmieścia Amsterdamu. Jej sąsiadka trenuje kickboxing i Bo także chce spróbować. Okazuje się, że jest naturalnym talentem i ma szanse na udział w mistrzostwach Holandii. Lecz najpierw Bo musi poradzić sobie z agresją i brakiem samokontroli, które są skutkami ubocznymi rozwodu rodziców.
UCZYMY SIĘ PATRZEĆ NA ŚWIAT PRZEZ RÓŻOWE OKULARY
W tym roku szkolnym w klasie II realizowaliśmy program profilaktyczny Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej. W związku z tym, że rok kalendarzowy dobiega końca, nasze zajęcia na chwilę obecną zakończyliśmy.
Przez ostatnie kilka tygodni rozmawialiśmy na temat: OPTYMIZM - myśl pozytywnie, wtedy jest łatwiej! Celem tych zajęć było uczenie dzieci pozytywnego myślenia oraz budowanie postawy optymizmu na podstawie różnych życiowych zdarzeń. Mimo że każdy z nas jest inny, to poziom optymizmu może mieć duży wpływ na funkcjonowanie człowieka: jego stan zdrowia, radzenie sobie ze stresem, relacje z innymi, inteligencję emocjonalną i myślenie kreatywne. Nasi uczniowie po wysłuchaniu fragmentu opowiadania o Kasi i Tymku, którzy znaleźli w tajemniczej skrzyneczce PAMIĘTNIK DOBRYCH CHWIL, postanowili również wykonać takie same do swojej Apteczki. Zadanie polegało na tym, że każdy uczeń przez 4 tygo