KLAS I -VII
Aktualności
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU 2025/2026
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNO-LOGOPEDYCZNEGO DLA KLAS I-III
Z wielką radością ogłaszamy wyniki szkolnego konkursu plastyczno-logopedycznego, przeznaczonego dla uczniów klas I-III. Zadaniem uczestników było przedstawienie w formie plastycznej słów zawierających najtrudniejsze głoski języka polskiego. Kreatywność dzieci, pomysłowość w ujmowaniu trudnych słów oraz estetyka wykonania zachwyciły Jury. Wybór nie był prosty. Jury w składzie (Joanna Szwnkowska-Misa, Natalia Kowalczyk i Izabela Knap), po wnikliwej analizie wyłoniło trójkę zwycięzców.
Wyniki Konkursu:
I Miejsce: Adam Kołcz- klasa I – za genialne i kolorowe przedstawienie głoski r w pracy pt. „Kosmiczny lot rakiety na księżyc ”.
II Miejsce: Hanna Awsiukiewicz -klasa II– za niezwykle pomysłową, pracochłonną pracę z „ głoską r”.
III Miejsce: Tomasz Sawiak- klasa In – za mistrzowskie ujęcie trudnej głoski „r” w pracy z rybami”.
Opracowała:
(-) Joanna Szwankowska-Misa
WARSZTATY Z SUBLIMACJI KUBKÓW
We wtorek, 16 czerwca br., uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w niezwykłych warsztatach z sublimacji kubków przeprowadzonych przez panie Martę i Nikolę z Kolorowego Laboratorium. Najpierw dzieci zaprojektowały swoje kubki wybierając wzory, kolory i napisy, które zostały przeniesione na specjalną folię. Następnie podczas metody sublimacji ich projekty ożyły na ceramice.
Podczas studzenia kubków dzieci ozdabiały kartoniki, w które później zapakowały gotowe, kolorowe, a co najważniejsze - unikatowe kubki do domu. Warsztaty z sublimacji kubków pokazały, ile radości daje tworzenie własnych, niepowtarzalnych projektów! Pierwszakom bardzo podobały się te zajęcia.
Dziękujemy Rodzicom za świetny pomysł i organizację!
Opracowała:
(-) Elżbieta Bartelak-Przygoda
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU LOGOPEDYCZNEGO „ŁAMAŃCE JĘZYKOWE 2026”
11 czerwca 2026 roku w Szkole Podstawowej nr 12 odbył się konkurs logopedyczny „Łamańce językowe” skierowany do uczniów klas 4–8. Gabinet nr 6 zamienił się w prawdziwą arenę językowych zmagań. Atmosfera była pełna śmiechu, zdrowej rywalizacji i niesamowitej energii. Zadaniem uczestników było poprawne i płynne przeczytanie skomplikowanych pod względem artykulacyjnym fraz.
Poziom był wysoki, a o miejscach na podium decydowały drobne szczegóły. Jury brało pod uwagę dykcję oraz poprawność językową podczas wypowiadanych fraz, następnie wyłoniło laureatów trzech pierwszych miejsc oraz przyznało trzy wyróżnienia. W konkursie brało udział 16 uczniów.
Laureaci konkursu:
- I Miejsce: Zosia Susz
- II Miejsce: Leon Janicki
- III Miejsce: Kajetan Świątkiewicz
Wyróżnienia otrzymują:
- Kaja Janikowska
- Marysia Karnacz
Zwycięzcy otrzymali upominki i dyplomy.
Dziękujemy wszystkim uczniom za przygotowanie się i udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy uzyskanych wyników.
Opracowała:
(-) Joanna Szwankowska-Misa
SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM
We wtorek, 09 czerwca br., uczniowie klas I-III mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach pszczelarskich, które poprowadził pan Piotr Woźniak. Na początku spotkania pan pszczelarz przybliżył dzieciom budowę pszczoły. Wyjaśnił jak wygląda rodzina pszczela, jak możemy pomóc pszczołom i jaka jest ich rola w środowisku. Na podstawie przyniesionego modelu ula omówił jego budowę oraz proces powstawania miodu.
Uczniowie mogli też z bliska zobaczyć specjalny strój ochronny i prawdziwy sprzęt pszczelarski. Następnie każde dziecko mogło spróbować tegorocznego, świeżo odwirowanego miodu. Później uczniowie robili świece z przygotowanych knotów i plastrów wosku. Na zakończenie spotkania otrzymali Dyplom młodego pszczelarza oraz małe upominki m.in. słoiczek miodu. Warsztaty odbyły się w ramach cyklu Akademia Młodego Człowieka. Spotkanie wzbudziło mnóstwo ciekawości i radości, a dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały wszystkich ciekawostek.
Opracowała:
(-) Elżbieta Bartelak-Przygoda
PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE „SPOTKANIE BAJEK"
Na początku czerwca klasa 6 zaprezentowała wyjątkowe przedstawienie teatralne „Spotkanie bajek". Młodzi aktorzy wcielili się w role różnych postaci z bajek z których niektóre humorystyczne zakończenia zaskoczyły publiczność. Przygotowanie scenariusza nie tylko pozwoliło uczniom doskonalić umiejętności aktorskie, ale także rozwijać wyobraźnię i umiejętności współpracy.
Na zakończenie, przedstawiciele klasy 6 wręczyli ilustracje z różnymi scenkami z bajek do samodzielnego pokolorowania.
Opracowała:
(-) Agnieszka Andrzejewska
FESTYN SZKOLNY
SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY "MISTRZ MATEMATYKI"
W dniu 30 kwietnia 2026 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny "Mistrz Matematyki". Celem konkursu było rozwijanie logicznego myślenia, umiejętność rozwiązywania problemów matematycznych oraz popularyzacja matematyki wśród najmłodszych uczniów. Do rywalizacji przystąpiło 10 uczniów.
Zadania konkursowe dostosowane były do poziomu wiedzy i umiejętności uczniów poszczególnych klas oraz obejmowały różnorodne zagadnienia.Uczniowie z dużym zaangażowaniem rozwiązywali przygotowane zadania. Mistrzem Matematyki został Alex Miszczyk z kl.3, Aleksander Błażuk z kl.3, ex aequo Lea Wypych z kl.2 i Dmytro Havryllai z kl.3. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.
Opracowała:
(-) Mariola Żylewicz
ENGLISH WEEK
WYCIECZKA DO CENTRUM EDUKACJI REGIONALNEJ I PRZYRODNICZEJ W MNISZKACH
Dnia 25 maja w godzinach porannych, uczniowie klas 1-3 wyruszyli autokarem z Gorzowa Wielkopolskiego do Mniszek. Po dotarciu na miejsce, zostaliśmy przywitani przez przewodników, którzy podzielili nas na grupy i rozpoczęli oprowadzanie po zrewitalizowanych zabytkowych budynkach folwarcznych. Główną atrakcją była żywa lekcja historii.
Zobaczyliśmy autentyczne warsztaty ginących zawodów i poznaliśmy tajniki pracy m.in. kowala, stolarza, bednarza, szewca oraz praczki. Podczas wizyty braliśmy udział w interaktywnych pokazach - odwiedziliśmy dawny sklep kolonialny, obejrzeliśmy sprzęty codziennego użytku naszych przodków oraz zajrzeliśmy do uli- w stanowisku pszczelarza. Dużą frajdą okazały się zajęcia praktyczne, podczas których samodzielnie wykonaliśmy własnoręczne wyroby z wosku i drewna, które następnie zabraliśmy na pamiątkę do domów.
Wycieczkę zakończyliśmy w świetnych nastrojach około godziny 14:15, po czym bezpiecznie wróciliśmy do domu.
Wycieczka do Centrum w Mniszkach była niezwykle pouczającym doświadczeniem. Pozwoliła nam naocznie przekonać się, jak wyglądało codzienne życie i praca na wsi w dawnych czasach. To wspaniała lekcja szacunku do rzemiosła i dziedzictwa kulturowego regionu.
Opracowała:
(-) Mariola Żylewicz
KONKURS PLASTYCZNY "WIEM CO JEM"
Świetlica szkolna zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem "WIEM, CO JEM". Uczestnikami konkursu byli uczniowie młodszych klas. Celem konkursu było: promowanie zdrowego spożywania posiłków, racjonalnego odżywiania się, doskonalenie technik plastycznych, rozwijanie zainteresowań plastycznych i integrowanie środowiska w zakresie promocji zdrowia.
Dzieci wykonały swoje prace techniką dowolną na formacie A-4, wykorzystując różne środki plastyczne, materiały papiernicze oraz własną inwencję twórczą. Wszystkie prace okazały się bardzo ciekawe i oryginalne. Dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością oraz wiedzą z promocji zdrowia.
Jury w składzie: pani Katarzyna Czarnogrecka i pani Aleksandra Pintal wybrało zwycięzców:
I miejsce zdobył uczeń Adam Kołcz z klasy I.
II miejsce zdobyła uczennica Natalia Pikuła z klasy II.
III miejsce zdobyła uczennica Hanna Awsiukiewicz z klasy II.
Wyróżnienia otrzymali pozostali uczniowie z klasy II: Dominika Hrehorczuk, Marcelina Grzegorska, Zuzanna Skrzypek, Bartek Toporowski, Oliwia Ornatowska.
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.
Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!
Opracowała:
(-) Aleksandra Pintal
ŚWIĘTA MAJOWE W NASZEJ SZKOLE
Ubiegły czwartek przebiegał w naszej szkole pod znakiem promowania wartości patriotycznych i integracji społeczności uczniowskiej. Młodsze klasy aktywnie uczestniczyły w kolorowaniu obrazków związanych z polską flagą i symbolami narodowymi, co stanowiło dla nich ciekawą i edukacyjną formę zabawy.
Pierwszoklasiści nie zapomnieli w swojej gazetce o znaczeniu flagi, godła i hymnu. Uczniowie klasy drugiej, po projekcji materiału multimedialnego „Kocham Polskę”, recytowali wiersz pt." Czym ta ziemia?" Natomiast trzecioklasiści oprócz udziału w lekcji patriotycznej z dumą prezentowali swoje prace plastyczne. Wszyscy uczniowie przygotowali gazetki okolicznościowe oraz plakaty, które zdobiły szkolne drzwi i sale, podkreślając znaczenie barw narodowych oraz ważnych wydarzeń historycznych. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej i utrwaleniu wiedzy o okolicznościach ustanowienia Konstytucji, uczniowie klas 4- 8 zmierzyli się z quizem patriotycznym oraz krzyżówką. Były one punktowane w ramach konkursu na klasę roku. W tym dniu przyszliśmy ubrani w biało-czerwone stroje, reprezentując barwy flagi Polski i z dumą manifestując swoją przynależność narodową.
Opracowała:
(-) Małgorzata Janicka
MISTRZ VI EDYCJI PIĘKNEGO CZYTANIA WYBRANY! GABRYSIA DOŁŻYCKA OTRZYMUJE WYRÓŻNIENIE.
27 kwietnia br. odbyła się VI edycja międzyszkolnego konkursu „Mistrz pięknego czytania” pod patronatem Wojewody Lubuskiego, Lubuskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Uczestnikami byli uczniowie z gorzowskich szkół: SP 4, SP 6, SP 9, SP 11, SP 12, SP 13, SP 16 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Społecznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Edukacyjnego.
Naszą szkołę reprezentowali: Gabriela Dołżycka -uczennica klasy piątej oraz Stanisław Żelichowski – ósmoklasista.
Przewodniczący jury – znany gorzowski aktor – p. Marcin Ciężki ogłosił werdykt:
I miejsce – Błażej Kowalik ze Społecznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Edukacyjnego.
II miejsce – Tamara Kierat ze Społecznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Edukacyjnego.
III miejsce – Jagoda Ratajczak ze Szkoły Podstawowej nr 6.
Wyróżnienie otrzymały: Gabriela Dołżycka (SP 12), Nela Gotowczyc (SP 13), Lena Grzyb (SP 4).
Gabrysia przeczytała fragment książki R. Goscinnego pt. ” Mikołajek” (Palę cygaro). Jej interpretacja jako jedyna rozbawiła publiczność i jury, a zdolności aktorskie z pewnością zaważyły o przyznaniu wyróżnienia.
Natomiast Staś odczytał humoreskę S. Mrożka zatytułowaną „Artysta” i zajął 10. miejsce na szesnastu uczestników.
Gratulujemy!
Opracowała:
(-) Małgorzata Janicka
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Wszystkie