24 maja w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta w Gorzowie odbył się konkurs o Polskich Parkach Narodowych, przeznaczony dla klas IV-VI szkoły podstawowej. Z naszej szkoły udział wzięły dwa zespoły. Klasa piąta w składzie: Wiktor Rudnicki, Julia Krawczyk i Kornel Robakowski oraz klasa szósta reprezentowana przez Hannę Robak, Tomasza Urbaniaka, Szymona Twardowskiego.
KONKURS WIEDZY O POLSKICH PARKACH NARODOWYCH
POZNALIŚMY ZABYTKI NASZEJ STOLICY
9 maja uczniowie naszej szkoły udali się na trzydniową wycieczkę do stolicy. Od razu, po nieco spóźnionym przyjeździe, udaliśmy się z przewodnikiem na spacer po parku Łazienkowskim, w którym zobaczyliśmy Pałac na Wyspie, Belweder, pomnik Chopina. Największym zainteresowaniem cieszyły się mieszkające w parku pawie. Następnie pojechaliśmy do Wilanowa, tam zobaczyliśmy pałac oraz piękny ogród króla Jana III Sobieskiego.
BIJEMY REKORDY W CZYTANIU
11 maja 2018 r. w naszej szkole w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek ph. (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA odbyła się lubuska akcja bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Celem akcji III Przerwa na czytanie była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenie do sięgnięcia po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.
CO WSPÓLNEGO MOŻE MIEĆ INSTRUMENT Z FORMUŁĄ NUMER 1?
Na początku kolejnego spotkania z Małą Akademią Jazzu jej założyciel – pan Bogusław Dziekański - powitał nas na pokładzie muzycznym z udziałem pana Dominika Rosłona. Gość zaprezentował słuchaczom niezwykle oryginalny instrument – KAT (nazwa pochodzi od początkowych liter nazwiska wynalazcy – Polaka, Billa Katowskiego).
ŚWIĘTO NAJWAŻNIEJSZEGO DOKUMENTU
30.04.2018 r. cała społeczność SP nr 12 pod hasłem Wiwat król! Wiwat konstytucja! obchodziła kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W czasie akademii uczniowie kl. IV przypomnieli zebranym okoliczności i atmosferę tamtych czasów. Zwrócili uwagę na fakt, że wielu politykom tamtych lat nie zależało na ratowaniu Rzeczpospolitej po I rozbiorze w 1772 r. Byli też tacy, którzy chcieli reformować kraj, pracowali dla jego dobra.
DZIEŃ ZIEMI
22 kwietnia obchodzony był Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym roku hasłem przewodnim była ochrona planety przed odpadami, szczególnie przed odpadami plastikowymi. W naszej szkole, 27 kwietnia, podkreśliliśmy ten dzień przedstawieniem uczniom informacji o surowcach wtórnych. Dzieci z klasy szóstej przebrane za papier, plastik i baterie podały ważne informacje o tych odpadach.
WARSZTATY W MAŁYSZYNIE
W piątek, 20 kwietnia, uczniowie klasy 1 i 2 ponownie gościli w Przedszkolu dla Dzieci z Autyzmem w Małyszynie. Tym razem okazją do wspólnego spotkania było rozwiązanie konkursu plastycznego Wiosna w ZOO, w którym braliśmy udział razem z dziećmi z Przedszkola Elemelek i Szkoły Podstawowej SOWA. Jury wyróżniło po jednej pracy z każdej placówki. Zdaniem oceniających, najlepszą pracę wśród zgłoszonych z naszej szkoły, wykonała uczennica klasy 2 - Natalia Surmacz.
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
17 kwietnia odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelnika biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania kompetencji czytelniczych. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki.
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POKOCHAJ POEZJĘ
17 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 20 na ul. Szarych szeregów w Gorzowie Wlkp. odbyła się XXI edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas I-III pod hasłem POKOCHAJ POEZJĘ. Celem konkursu było propagowanie twórczości poetyckiej Wandy Chotomskiej, doskonalenie warsztatu recytatorów, rozbudzanie zainteresowań literackich, wymiana doświadczeń między nauczycielami.
SZKOLNY POKAZ TALENTÓW
WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW
KONKURS RECYTATORSKI KLAS I-III
We wtorek, 10 kwietnia, odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III. Wzięło w nim udział 18 uczestników. Wszyscy recytowali utwory Wandy Chotomskiej, polskiej pisarki, autorki wierszy i opowiadań dla dzieci i młodzieży, zmarłej w sierpniu ubiegłego roku. Jury oceniało opanowanie pamięciowe utworu, wyraźne i głośne recytowanie oraz interpretację utworu.
TEATR KAMISHIBAI, CZYLI O SMOKU WAWELSKIM - PRAWDZIWA HISTORIA
09 kwietnia uczniowie klasy II po raz kolejny gościli panią Maję Wilczewską z teatrem Kamishibai. Tym razem pani Maja zaprezentowała jedną z najbardziej znanych polskich legend – o Smoku Wawelskim. Nie bez powodu nosi ona w tym papierowym teatrze podtytuł Historia prawdziwa. Wielu ludzi bowiem mylnie łączy Smoka Wawelskiego z Szewczykiem Dratewką.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie