• WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO KLAS II - III

• 18 marca 2022 roku, uczniowie klas II i III przystąpili do Szkolnego Konkursu Ortograficznego. Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną. Każdy zespół miał do rozwiązania test ortograficzny, zawierający między innymi: zagadki, rebusy, zadania z pułapkami ortograficznymi. Zwycięzcami zostali uczniowie, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętnością ich stosowania w praktyce.

W kategorii klas III,  pierwsze miejsce zajęła Martyna Chojnacka, drugie – Iza Nawrocka, trzecie – Wiktor Zarzycki. W kategorii klas II, pierwsze miejsce zajęła  Lena Karpowicz, drugie – Lena Kuświk, trzecie – Agata Tomczak. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy  oraz drobne upominki. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

• ŻEGNAJ ZIMO - WITAJ WIOSNO!

• Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 21 marca, zgodnie z tradycją, nasi uczniowie z klas I-III wyruszyli w poszukiwaniu pierwszych oznaków wiosny. Z samego rana dzieci przyszły do szkoły kolorowo ubrane, z pięknymi kwiatami z kolorowej bibuły, które przygotowały w domu wraz z rodzicami.

Po pierwszej godzinie lekcyjnej wszyscy wybraliśmy się korowodem na spacer w okolice naszej szkoły. Wszyscy razem okrzykiem: ŻEGNAJ ZIMO-WITAJ WIOSNO! z radością na twarzy, trzymając kwiaty w ręku, na dobre już pożegnaliśmy zimę. Pogoda nam dopisywała, świeciło piękne słońce na bezchmurnym niebie, wiał lekki wiaterek i wszystkim dopisywały humory. Gołym okiem można było zauważyć zmiany zachodzące w przyrodzie. W oddali słychać było śpiew ptaków oraz pojawiły się już pierwsze pąki na drzewach. Po powrocie do szkoły w swoich klasach uczniowie oglądali bajki o tematyce wiosennej oraz śpiewali wiosenne piosenki. W naszych gabinetach już pojawiły się małe ogródki klasowe: pierwsza posiana rzeżucha, cebulki kwiatowe posadzone w doniczkach. Mamy nadzieję, że zima do nas już nie wróci i każdy następny dzień będzie coraz cieplejszy, a słońca nam nie zabraknie!

(-)Aleksandra Pintal

• KTÓŻ Z NAS NIE ZNA OPOWIEŚCI WIGILIJNEJ  CHARLESA DICKENSA?
          • KTÓŻ Z NAS NIE ZNA OPOWIEŚCI WIGILIJNEJ CHARLESA DICKENSA?

• Zespół gorzowskiego teatru przygotował prawdziwą ucztę dla wielbicieli tej dziedziny sztuki. Nasi uczniowie również mogli w niej uczestniczyć. Wraz z wychowawcami odwiedzili Teatr im. Juliusza Osterwy w dniu 17.03.2022 r. Podczas spektaklu byli świadkami przemiany skąpca Ebenezera Scrooge’a, zachodzącej w czasie nocy wigilijnej. Ta poetycka opowieść o starym zgorzkniałym człowieku prowokuje do poszukiwania odpowiedzi na pytanie: na czym polega szczęśliwe życie?... A może raczej – na czym ono z pewnością polegać nie powinno.

Świetna gra aktorska, wartka akcja, efekty specjalne oraz taniec i śpiew spowodowały, że nasi uczniowie wyszli z teatru zauroczeni.

• VALENTINE’S DAY  - WALENTYNKI
          • VALENTINE’S DAY - WALENTYNKI

• Dzień  Świętego Walentego – 14 lutego  stał się dobrą inspiracją do przeprowadzenia w tym dniu lekcji języka angielskiego przeznaczonych jakże przemiłej tematyce walentynkowej. Celem zajęć było zmotywowanie uczniów  do poszerzenia oraz wzbogacenia  słownictwa związanego ze Świętem Zakochanych oraz rozwijanie w nich ciekawości językowej. Uczniowie odkrywali i poznawali słówka walentynkowe, dowiedzieli się ciekawych faktów związanych ze św. Walentym.

Szczególnie uczniowie klas 1-3 mogli użyć swoich sił i umiejętności w wykonywaniu różnych ciekawych kartek walentynkowych.

• INTERNATIONAL PIZZA DAY

• Jakie jest najbardziej popularne danie na świecie wśród dzieci i dorosłych? Oczywiście pizza, a 9 lutego to dzień, w którym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Uczniowie klas 1-3 naszej szkoły bardzo chętnie włączyli się do zabawy na języku angielskim. Pizza Day to doskonała okazja na wprowadzenie  i utrwalenie  słownictwa  dotyczącego jedzenia oraz do nauki potrzebnych zwrotów  i wyrażeń, które wykorzystujemy  w restauracji.

Uczniowie przygotowali swoją ulubioną papierową pizzę.  Na pizzach nie zabrakło cheese, tomatoes, corn, mushrooms, onions, ham.

• PANCAKE DAY - DZIEŃ NALEŚNIKA

• Chyba nie ma osoby, która w Tłusty Czwartek nie zajadałaby się pączkami. Większość z nas zgodzi się, że dzień ten należy do jednego z przyjemniejszych w roku. Jak dowiedzieli się uczniowie naszej szkoły podstawowej, mieszkańcy Wielkiej Brytanii również należą do łasuchów. Nie objadają się jednak pączkami, a wybierają naleśniki. Co roku, dzień przed Środą Popielcową, Brytyjczycy obchodzą Dzień Naleśnika.

Święto to było doskonałą okazją, by uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się szczegółów dotyczących Dnia Naleśnika oraz rozwinęli swoje słownictwo na lekcjach języka angielskiego. Zadaniem uczniów klasa 4-8 było wykonanie prac projektowych, które miały prezentować graficzny przepis na naleśniki. Natomiast uczniowie klas 1-3 przygotowali prace plastyczne prezentujące ulubione naleśniki. Wykonane prace były zrobione w bardzo ciekawy interesujący sposób. Prace projektowe zostały zaprezentowane w klasowej galerii. Wszystkie wyglądały przepysznie.

Szkoda, że były z papieru…