• BAL NAD BALE W KARNAWALE

• ​​​​​​"Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką, zabawą, gdzie ważnym elementem tego czasu są bale karnawałowe." W piątek, 9 lutego, w naszej szkole odbył się bal karnawałowy uczniów klas I-III. Dla wszystkich dzieci był to niezwykły, długo wyczekiwany dzień. Jest wspaniałą atrakcją, bardzo lubianą przez wszystkich, która dostarcza wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

Tego dnia od rana w szkole pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były fantastycznie  za różne postacie z bajek. W klasach można było spotkać: wróżki, królewny, biedronki, motyle, lalki, czarownice, rycerzy, policjantów, żołnierzy, spiker - menów, nie  sposób było wszystkich zapamiętać. Bal odbył się w sali gimnastycznej, która była pięknie ustrojona kolorowymi balonami.  Pod kierunkiem p. Krystiana oraz p. Krzysztofa, którzy prowadzili całą imprezę, w rytmach hitów z list najpopularniejszych przebojów, wszystkie dzieciaki z wielką ochotą rozpoczęły pląsy i tańce. Główną atrakcją balu był Just Dance czyli gra, w której zabawa polegała na powtarzaniu ruchów postaci poruszającej się na ekranie w rytm muzyki. Dzieci tańczyły same lub w parach, wykonując rożne układy taneczne do danego utworu. Oczywiście nie zabrakło kilku konkurencji sportowych, takich jak: "Zamrażarka", "Przejście pod liną",  w których dzieci musiały wykazać się sprawnością fizyczną. Emocji, humoru i radości było co nie miara! Wszyscy bawili się wspaniale! Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal już za rok...

(-) Aleksandra Pintal

• DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA

• Karnawał to czas radości i dobrej zabawy. A że nie samą nauką człowiek żyje - po ciężkiej pracy w pierwszym półroczu nauki uczniowie zasłużyli na rozrywkę. Ostatni czwartek przed feriami spędzili zatem na tańcach i hulańcach, a szkolna  stołówka zamieniła się tego popołudnia w salę balową. Podczas imprezy odbywały się liczne konkursy, zaprezentowano pomysłowe przebrania i tradycyjnie wybrano króla i królową balu.

Można było także skorzystać z fotobudki, którą specjalnie na tę okazję przygotowała Pani Lucyna. Wykonane w niej koleżeńskie zdjęcia z pewnością będą miłą pamiątką. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

• ... I ZNÓW O SOWIE

• Uczniowie naszej szkoły bardzo polubili gorzowskie Centrum Nauki SOWA. Tym razem szóstoklasiści szturmem opanowali jej sale - eksplorując, badając, eksperymentując i mierząc się z wyzwaniami, które dla wielu przeciętnych śmiertelników nie byłyby wcale proste. Atmosfera była świetna, współpraca między uczniami doskonała, a wspólnie spędzony czas wykorzystany bardzo twórczo.

Wbrew pozorom tzw. diabelski węzeł okazał się być nie tak piekielnie trudny do rozwiązania. Jego zagadkę udało się rozwikłać aż czworgu uczniom! Następne wspólne wyjście klasowe planujemy tuż po feriach.