• ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
          • ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

          • 21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości. Tego Dnia w bibliotece uczniowie dzielili się swoimi dobrymi myślami, życzeniami i pozdrowieniami ze społecznością szkolną. Zapisywali je na kolorowych karteczkach, które zostały zawieszone na szkolnym korytarzu.

            Uśmiech, dobre słowo nic nie kosztują:) Pamiętajmy o tym na co dzień:)

            Opracowały:

            (-)Izabela Knap i Katarzyna Czarnogrecka

        • ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI NA STRONACH GAZET
          • ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI NA STRONACH GAZET

          • W tym roku mija 104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie to świętowaliśmy zupełnie inaczej niż dotychczas. Do obchodów święta podeszliśmy praktycznie. Już w październiku klasy otrzymały zadanie wykonania gazet historycznych. Treści w nich zawarte miały być związane z wydarzeniami z lat 1918 - 1920. W poszczególnych klasach indywidualnie lub w grupach uczniowie przystąpili do pracy. Zbierali materiały, grupowali je, ustalali, na co zwrócą szczególną uwagę w swoich gazetach.​​​​​​​

            W dniu 10.11. na lekcjach z wychowawcami finalizowali swoje dzieła. I tak pojawił się Kurier Codzienny, Droga do Wolności, Gazetka Biało - Czerwona, Gazeta Dnia. Na stronicach gazet znalazły się informacje dotyczące przebiegu I wojny światowej, kształtowania się granic, ojców niepodległości,  relacje z konferencji pokojowej w Paryżu.  Powstały też strony poświęcone modzie, urodzie, kulinariom, kulturze i sztuce, sportowi. Nie zabrakło również krzyżówek, łamigłówek i rebusów. W jednej z gazet znalazł się wywiad z Józefem Piłsudskim, w którym polityk opowiadał o trudnościach, jakie towarzyszyły  w drodze do odzyskania niepodległości oraz przy tworzeniu państwowości. W innej z kolei miłośnicy techniki odnaleźć mogą modele czołgów czy samochodów. W gazetach roi się od ilustracji, zdjęć i własnoręcznie wykonanych rysunków. Słowem- każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Uczniowie wykazali się niebywałą kreatywnością, do zadania podeszli z dużą odpowiedzialnością i zaangażowaniem. Wszystkie gazety będzie można obejrzeć w szkolnej bibliotece.

             

            Opracowała:

            (-)Barbara Grzeszykowska

        • ŚWIĘTOWANIE W DWUNASTCE
          • ŚWIĘTOWANIE W DWUNASTCE

          • 10.11. o godz. 11.11 już po raz drugi przystąpiliśmy do kolejnej edycji akcji MEiN Szkoła do hymnu. Nasi uczniowie wspólnie odśpiewali wszystkie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. W tym dniu korytarze i klasy zostały wyjątkowo udekorowane. Pojawiły sie barwy narodowe, orzeł w koronie oraz gazetki tematyczne. Aby dzień ten różnił się od pozostałych, wielu uczniów starszych klas przyszło do szkoły w strojach przypominających modę z lat 20-tych ubiegłego stulecia.

            Nie zabrakło dziewczynek w sukienkach z frędzlami, z ozdobami na włosach, z dodatkami w postaci stylowej biżuterii, a także chłopców w garniturach, spodniach na szelkach i w kapeluszach. Młodsi uczniowie przyszli do szkoły na galowo. Nieodzownym elementem stroju był kotylion. To było prawdziwe świętowanie.

            Opracowała:

            (-)Barbara Grzeszykowska

        • W MAGICZNYM ŚWIECIE HARREGO POTTERA
          • W MAGICZNYM ŚWIECIE HARREGO POTTERA

          • 28 października 2022 odbył się konkurs z treści serii książek o Harrym Potterze autorstwa J.K. Rowling. Uczestnicy klas 2 - 8 w czteroosobowych grupach mieli za zadanie rozwiązać quiz, zagrać w kalambury, a także stworzyć autorski eliksir oraz zaklęcie i opisać jego właściwości. Sala 1 na dwie godziny zamieniła się w pracownię eliksirów w Hogwarcie. Wszyscy uczestnicy otrzymali magiczny poczęstunek.

            Gratulujemy uczniom z klas: 3, 8a i 7 zajęcia miejsc na podium.                                                                               

            Opracowały:

            (-)Katarzyna Czarnogrecka i Izabela Knap

        • ZAJĘCIA W RAMACH PROGRAMU APTECZKI PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ
          • ZAJĘCIA W RAMACH PROGRAMU APTECZKI PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ

          • W tym roku szkolnym w klasie II w ramach programu profilaktycznego realizujemy zajęcia z Apteczki Pierwszej Pomocy Emocjonalnej. Ten wartościowy program edukacyjny uczy dzieci budowania poczucia własnej wartości, pozytywnego myślenia o sobie i optymizmu. Tematyka zajęć dotyczy zdrowia emocjonalnego i dobrego funkcjonowania dziecka. Zajęcia nasze odbywają się systematycznie dwa razy w miesiącu podczas edukacji społecznej.

            Poczucie własnej wartości u dziecka kształtuje się na podstawie własnych doświadczeń i opinii innych osób, głównie: rodziców, rodzeństwa, nauczycieli, koleżanek i kolegów. W zależności od tematu lub zagadnienia dzieci przynoszą na zajęcia różne pomoce dydaktyczne: przedmioty i akcesoria potrzebne do wykonania różnych zadań. W miesiącu listopadzie rozpoczęliśmy już kolejny cykl zajęć pod hasłem: OPTYMIZM, podczas których uczniowie będą pisać swoje Pamiętniki dobrych chwil. W tych pamiętnikach każdy uczeń zapisuje to, co w danym dniu sprawiło mu przyjemność lub co dobrego się wydarzyło. Takie notatki pozwolą skupić się na pozytywnych doświadczeniach podczas wspólnego śniadania, zabawie na przerwie w szkole, smacznej kanapce, pochwale lub poznaniu miłej osoby. Każdą wykonaną pracę uczeń wkłada do swojej Apteczki-Skarbnicy samodzielnie wykonanej przez siebie, którą zostawia w klasie. Podsumowaniem każdych zajęć jest rozmowa w kręgu na dywanie lub zabawa integracyjna przy muzyce.

            Opracowała:

            (-)Aleksandra Pintal