• MISTER SZKOŁY

• Z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka zorganizowano  wybory Mistera Szkoły.  Z  klas 4-8 wytypowano  kandydatów do tego tytułu.  Byli nimi: Szymon Polański, Kacper Szcześniak, Jan Różecki, Wiktor Białowąs, Kacper Dziura, Ignacy Chmielewski, Mykhaiło Lapin, Wiktor Cyganiak, Wojciech Hreczuk i Julian Jacenik.  Chłopcy  mieli do wykonania 5 zadań, które sprawdzały ich inteligencję, siłę, wytrzymałość i poczucie humoru.

Zadanie 1  to test wiedzy o płci przeciwnej dotyczący  np.;   do czego służy  zalotka, pilniczek?,  albo co to demakijaż?, czym malujemy usta czy oczy?  Każda poprawna odpowiedź to 1 pkt.  W zadaniu drugim trzeba było  dokończyć  tytuł utworu, książki np.; Kubuś….., Dziewczynka z ……..; Ania……….W tym zadaniu również można było zdobyć 1 pkt. Zadanie kolejne to  sprawdzenie umiejętności  malowania paznokci na czas.  Stopień trudności podwyższony, więc  liczba punktów od 0 do 5. Przedostatnie zadanie to sprawdzenie siły i wytrzymałości . Panowie wykonywali  w kolejności  5 przysiadów, 5 pajacyków i 5 pompek, punktacja od 0 do 10. Ostatnie zadanie zręcznościowe - zrobienie warkocza koleżance. Punktowane od 0 do 5.  Kandydaci  dzielnie zmagali się z zadaniami, jednak najlepiej wypadł uczeń klasy czwartej -  Szymon Polański, który został Misterem Szkoły.

Gratulujemy!!!

(-) Lucyna Kandel- Feliczak

• INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE GORZOWSKIEJ SPARTAKIADY MŁODZIEŻY

• W środę 27 września przy ul. Fabrycznej (Błonia nadwarciańskie) odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży. Nasza szkoła brała udział w dwóch kategoriach wiekowych rocznik 2011 i 2012 i młodsi (osobno dla dziewcząt i osobno dla chłopców). Najlepszy wynik w kategorii dziewcząt rocznik 2011 uzyskała Zuzanna Jasińska zajmując V miejsce, oraz Franciszek Gąsiorek VI miejsce w kategorii chłopców również rocznik 2011.

Podziękowania i gratulacje za udział w zawodach należą się również pozostałym uczniom, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę, a są to dziewczęta: J. Cox, K. Janikowska, A. Różecka i chłopcy: J. Cerajewski, F. Gruszka, S. Janikowski, W. Kośmicki, K. Łukaszewicz, J. Smoleń.

Opracował:

(-)Artur Gałat

• IGRZYSKA DZIECI W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

• 22 września w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży - Igrzyska Dzieci  odbyły się zawody „ 5 piłkarskich”.  Naszą szkołę reprezentowali : Franciszek Gąsiorek, Jędrzej Smoleń, Wojciech Kośmicki, Krystian Łukaszewicz, Arkadiusz Żydek, Stanisław Żelichowski i Jan Różecki. W rozgrywkach systemem każdy z każdym brały udział 4 zespoły tj;  SP 12,  SP 13, SP 5 i SP 10.

Po zaciętej walce  zdobyliśmy trzecie miejsce( jeden mecz wygrany , dwa przegrane) , jednak nie zakwalifikowaliśmy się do rundy finałowej. Walczymy dalej w kolejnym roku!

Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

(-) Lucyna Kandel- Feliczak

• ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

• W pierwszy poniedziałek września powitaliśmy kolejny rok szkolny: 2023/2024. Zainaugurował go uroczysty apel, który uświetnił nowy poczet sztandarowy w składzie: Helena Buczacka, Michalina Knap i Michał Polański – uczniowie klasy VIII. Pani dyrektor serdecznie powitała wszystkich uczniów, nie zapominając o wyróżnieniu pierwszoklasistów, rozpoczynających naukę w szkole podstawowej.

Po części oficjalnej uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami. Życzymy braci uczniowskiej dobrych ocen, serdecznych koleżanek i kolegów oraz zadowolenia z możliwości rozwijania zainteresowań.