• WYJŚCIE DO TEATRU

• 9 grudnia uczniowie klasy trzeciej wybrali się do teatru na spektakl Piękna i Bestia. W przedstawieniu wystąpili aktorzy z gorzowskiego teatru oraz młodzież ze Studia Teatralnego w Gorzowie Wlkp. Piękna i Bestia to spektakl, który  zawierał wszystkie elementy lubiane przez dzieci: śpiew, taniec, ciekawą scenografię i wciągającą historię.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć, że  prawdziwe piękno jest w środku, nie liczy się to, jak wyglądamy, tylko to, co mamy w sercu. To ważna istota poznania drugiego człowieka wymagająca dużo czasu. Po zakończeniu przedstawienia, dzieci otrzymały słodki upominek od teatralnego Mikołaja. Zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

• SZKOŁY TALENTÓW

• Kolejny raz okazuje się, że warto współpracować. Dzięki  wspólnemu zbieraniu lidlowskich Talenciaków nasza szkoła zdobyła nagrody i w ten sposób świetlica weszła w posiadanie  dwóch kartonów artykułów plastycznych firmy Bambino. Dziękujemy Państwu za udział w akcji!

• PORTRET ŚW. MIKOŁAJA

• Konkurs plastyczny Portret św. Mikołaja rozstrzygnięty! Wybór był trudny, ponieważ wszystkie prace były wspaniałe. Kilkuosobowe jury miało ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców. Przyznaliśmy trzy główne nagrody rzeczowe i dyplomy uczennicom z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni za aktywność oceną celującą.

• SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZEM WOJSKA POLSKIEGO

• Dnia 05 grudnia klasę pierwszą i trzecią, odwiedził rodzic ucznia z klasy trzeciej p. Michał Dziennik. Celem jego wizyty, było przybliżenie dzieciom zawodu żołnierza. Pan Michał zaprezentował strój polowy, galowy oraz akcesoria niezbędne żołnierzowi w jego pracy. Dzieci mogły przymierzyć kamizelkę taktyczną, hełm, maskę przeciwgazową. W ciekawy sposób opowiadał o swojej pracy, oraz pobycie na misjach pokojowych.

Następnie dzieci miały możliwość zadawania pytań, na które chętnie im odpowiadał. Było  to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie. Dziękujemy p. Michałowi za poświęcony nam czas.

(-) Mariola Żylewicz

• POMAGAMY WIKTOROWI WRÓCIĆ DO ZDROWIA

• Dziś ruszył nasz coroczny kiermasz.  I już dziś, zaledwie w ciągu dwóch godzin zebraliśmy dla Wiktora 260 zł. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich do udziału. Wiktor liczy na naszą pomoc. Dziękujemy wszystkim Państwu, którzy cały czas dostarczają nam na sprzedaż przepiękne ozdoby, stroiki, wypieki, świece, ozdoby, puzzle oraz mnóstwo  innych rzeczy. Nie sposób wszystkich wymienić z imienia i nazwiska​​​​​​.​​​​​​​​​​​​​​

Przypominam, że kiermasz trwa do 26 grudnia, natomiast 15 grudnia od godz. 9.00 planujemy dodatkowo kiermasz ciast. Jest to inicjatywa rodziców i oni będą obsługiwali tego dnia swoje stoisko.