• PRZEDSMAK WAKACJI, CZYLI ZIELONA SZKOŁA W CZAPLINKU
          • PRZEDSMAK WAKACJI, CZYLI ZIELONA SZKOŁA W CZAPLINKU

          • Uczniowie klasy czwartej wraz z wychowawcą spędzili nad malowniczym jeziorem Drawskim w Czaplinku trzy dni pełne niezapomnianych wrażeń. Instruktorzy zapewnili rozrywkę na najwyższym poziomie: wspinaczkę, strzelanie z łuku i wiatrówki, survival, paintball, rowery wodne, zajęcia taneczne, gry zespołowe ( kubby, baloniada, siatkówka i koszykówka), walec wodny, dyskotekę i ognisko... Istny zawrót głowy!

            Wspaniała pogoda, mnóstwo atrakcji i aktywny wypoczynek sprawiły, że wakacyjny nastrój udzielił się całej naszej grupie. Integracja klasy to podstawa. Dziękujemy Pani pedagog za towarzyszenie nam w wyprawie. Będziemy długo wspominać naszą wycieczkę.

            Opracowała:

            (-) Małgorzata Janicka

        • KONKURS NA WYKONANIE PLAKATU „SPORT DAJE WOLNOŚĆ”
          • KONKURS NA WYKONANIE PLAKATU „SPORT DAJE WOLNOŚĆ”

          • Blisko 40 uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie plastycznym dla Przedszkoli oraz uczniów Szkół Podstawowych w Gorzowie Wlkp. „Sport daje wolność”. Organizatorem konkursu były: Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych „START” oraz Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu Filia w Gorzowie Wielkopolskim.

            Celem konkursu było promowanie idei paraolimpijskiej i wartości paraolimpijskich oraz pozytywnych zjawisk towarzyszących uprawianiu sportu, promowanie aktywności sportowej osób niepełnosprawnych wśród dzieci i młodzieży, edukacja oraz wychowanie przez sport i sztukę.

            Nasi uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i klasy IV – VIII.

            Z wielką radością informujemy, że w swojej kategorii wiekowej I miejsce zajęła Magdalena Cierach, a  II miejsce zajął Piotr Kałużny – oboje są uczniami klasy I. Ponadto wyróżnienia otrzymały dwie uczennice klasy II: Lena Karpowicz i  Alicja Perska.

            Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu! Wręczenie nagród odbyło się na otwarciu Gorzowskiej Spartakiady Paraolimpijskiej 2022.

            Opracowała:

            (-) Elżbieta Bartelak - Przygoda

        • ZDROWIE TO PODSTAWA
          • ZDROWIE TO PODSTAWA

          • Zdrowie dla nas wszystkich jest najważniejsze, a najlepszym sposobem na jego utrzymanie jest prawidłowe odżywianie już od najmłodszych lat. Ważne jest nie tylko jedzenie dla zdrowego rozwoju, lecz konieczny jest ruch, zdrowy sen, a także kontrola masy ciała. Dlatego uczniowie z klas I-III w maju aktywnie uczestniczyli w spotkaniach, degustacjach, prezentacjach oraz wykonywali powierzone im  zadania związane z tym zagadnieniem.

            Tematem spotkań z udziałem higienistki szkolnej było zdrowe odżywianie na podstawie nowej Piramidy Żywienia, która wyraźnie nam pokazuje, że warzywa i owoce powinny być podstawą zdrowego odżywiania w połączeniu z aktywnością fizyczną. Podczas spotkania uczniowie obejrzeli również krótki film pt. Zuzia i piramida żywności. Następnie przygotowali kanapki z różnych produktów spożywczych oraz warzyw i owoców, które przynieśli z domu. Podczas drugiego śniadania, wspólnie w klasie, spożyli je z ogromnym smakiem. W związku z tym, że robienie kanapek to jedno z zadań do KLASY ROKU, również uczniowie ze starszych klas brali udział w przygotowaniu drugiego śniadania. Kolejnym zadaniem było przygotowanie plakatów pod hasłem: Niech każdy się dowie, czym jest zdrowie. Dzieci projektowały plakaty, a następnie przyklejały obrazki różnych produktów spożywczych według Piramidy Żywienia w graficznej formie. Ostatnim zadaniem był udział uczniów w konkursie z promocji zdrowia. Tutaj mogli wykazać się zdobytą wiedzą na temat zasad zdrowego stylu życia. Uczniowie pracowali w 3 grupach, w każdej z nich był jeden reprezentant z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej. Zadania były różne: krzyżówka, zagadki, piramida, jadłospis. Uczniowie świetnie poradzili sobie z tymi zadaniami, za każdą odpowiedź zdobywając punkty.

            Oto wyniki: 

            I miejsce zdobyła grupa w składzie: Miłosz Małecki, Lena Karpowicz, Wiktor Białowąs, II miejsce grupa w składzie: Gabrysia Dołżycka, Jessika Cox, Martyna Chojnacka, III miejsce grupa w składzie Magda Cierach, Natalia Ornatowska, Izabela Nawrocka. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę oraz pamiątkowy dyplom. Serdecznie gratulujemy!

            Opracowała:

            (-)Aleksandra Pintal

        • OBCHODY ŚWIĄT MAJOWYCH
          • OBCHODY ŚWIĄT MAJOWYCH

          • 25 kwietnia rozpoczęliśmy obchody świąt majowych: Święta Pracy, Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej i Konstytucji 3 Maja. Podczas godzin wychowawczych i lekcji muzyki uczniowie wszystkich klas słuchali i śpiewali pieśni patriotyczne. Najbardziej charakterystycznym utworem jest Witaj, majowa jutrzenko, znana też jako: Mazurek 3 Maja, Trzeci Maj, Trzeci maj Litwina – pieśń związana z Konstytucją 3 Maja, ze słowami wiersza Rajnolda Suchodolskiego.

            Do 27 kwietnia chętni uczniowie z klas I – III napisali wierszyki o symbolach narodowych. Wpłynęło 6 utworów, których treść, poprawność językowa, ortograficzna, interpunkcyjna, jak i oprawa plastyczna oraz estetyka zasługują na dużą pochwałę. Ze względu na bardzo wyrównany poziom wyróżniliśmy wszystkie prace.

            29 kwietnia, na piątej godzinie lekcyjnej, uczniowie klas I – III i IV – VIII obejrzeli filmiki animowane, filmy dokumentalne oraz prezentacje multimedialne przybliżające wiedzę na temat ważnych Świąt dla Polaków.

             

            Opracowała:

            (-)Dorota Król

        • II MIEJSCE NASZYCH UCZNIÓW W V MIĘDZYSZKOLNEJ GRYWALIZACJI EKOLOGICZNEJ
          • II MIEJSCE NASZYCH UCZNIÓW W V MIĘDZYSZKOLNEJ GRYWALIZACJI EKOLOGICZNEJ

          • W dniu 27 kwietnia 2022 r. w SP nr 10 odbyła się  V Międzyszkolna Grywalizacja Ekologiczna" Jak dbam, tak mam". Jest to gra o zasięgu wojewódzkim - pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Celem projektu jest podniesienie wiedzy z zakresu edukacji ekologicznej ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowej segregacji śmieci oraz promowanie zachowań proekologicznych i wdrażanie do edukacji globalnej.

            Naszą szkołę reprezentowała drużyna uczniów klasy  czwartej w składzie: Amelia Szafer, Zuzanna Jasińska, Maja Surmacz, Stanisław Żelichowski i Kacper Dziura.  Wykazali się oni dużą wiedzą, kreatywnością i umiejętnością współpracy - zajmując II miejsce. Nasi    bohaterowie zostali uhonorowani statuetką Kuratora Oświaty, dyplomem, medalami oraz nagrodami rzeczowymi. Gratulujemy!

            Opracowała:

            (-) Małgorzata Janicka

        • DZIEŃ  KOSTKI  RUBIKA
          • DZIEŃ KOSTKI RUBIKA

          • W  1974 roku Erno Rubik wynalazł magiczną kostkę, którą pierwszy raz  układał przez miesiąc. Zabawa polegała na ułożeniu kwadratów, aby na każdej ściance wszystkie  posiadały jeden kolor. Kostka składa się z 26 sześcianów i przegubu umieszczonego w środku. Przegub ten umożliwia każdej z zewnętrznych warstw kostki obrót wokół osi prostopadłej do danej warstwy i przechodzącej przez środek.  Do Polski zabawka trafiła w 1980 r. i do tej pory cieszy się  zainteresowaniem.

            W naszej szkole 26 kwietnia odbył się konkurs na Najszybsze układanie kostki Rubika.  Mistrzem został Damian Janicki z klasy 7B, który ułożył wszystkie ścianki  w czasie 1 minuta i 5 sekund, wicemistrzami zostali: Karolina Kujawa z klasy 7B  i Krystian Łukaszewicz z klasy 4. Kolejne miejsce zajął Karol Kaczmarek z klasy 7B.

            Gratulujemy!

            Opracowała:

            (-)Lucyna Kandel-Feliczak

        • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS I – III
          • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS I – III

          • Dnia 25 marca br. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I – III. W konkursie wzięło udział 20 uczniów. Podobnie jak w poprzednich latach usłyszeliśmy wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Wandy Chotomskiej. Ale w tym roku wyjątkowo dużo było wierszy współczesnych autorów, a wiele z nich recytowane były po raz pierwszy. Jury miało bardzo trudne zadanie, by wyłonić zwycięzców. Po długiej naradzie ogłoszono werdykt.

            I miejsce zajęła Olga Downarowicz z klasy II, która brawurowo zaprezentowała wiersz Jana Brzechwy Chrząszcz. II miejsce zajęła Lena Karpowicz z klasy II (wiersz Uliczka Tabliczki Mnożenia – Wanda Chotomska), a III miejsce Gabriela Dołżycka z klasy I (wiersz Spóźniony słowik – Julian Tuwim).

            Jury postanowiło przyznać również trzy wyróżnienia. Otrzymały je: Magdalena Perska z klasy I – (Obiecanki - cacanki - ks. Jan Twardowski) , Aniela Kuświk z klasy I (Zosia Samosia - Julian Tuwim)  i Amelia Różecka z klasy III (Szklanka Przechwalanka - Hanna Niewiadomska).

            Wymienione wyżej uczennice dostały nagrody i pamiątkowe dyplomy, a każdy z uczestników słodki upominek za udział w konkursie.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów!

            Opracowała:

            (-) Elżbieta Bartelak - Przygoda