• KOLEJNY UDZIAŁ NASZYCH UCZNIÓW W WARSZTATACH ARTYSTYCZNYCH
          • KOLEJNY UDZIAŁ NASZYCH UCZNIÓW W WARSZTATACH ARTYSTYCZNYCH

          • Tradycje wielkanocne w Polsce kształtowały się na przestrzeni wieków. Zgodnie z naszą tradycją tuż przed świętami przychodzi czas na malowanie pisanek. Jajka od dawien dawna były symbolem rodzącego się życia. W związku z tym uczniowie klas I-III, w dniach 30 i 31 marca, brali udział w warsztatach artystycznych - Wielkanocne Jajo. Pod kierunkiem artystki pani Ewy Szlempo dzieci wykonywały świąteczne jajka techniką decoupage.

            Jest to metoda zdobnicza polegająca na przyklejaniu do powierzchni specjalnie do tego przeznaczonych papierów lub serwetek. Efekt, jaki daje ta technika, ma przypominać wzory malowane pędzlem i jest jedną  z najpopularniejszych gałęzi  rękodzielnictwa. W pierwszej części warsztatów dzieci na dwóch połówkach jajek przyklejały serwetki w różnych kolorach i wzorach za pomocą specjalnego kleju. Następnie w drugiej części warsztatów uzupełniały przygotowane jaja specjalnym wachlarzowym pędzlem oraz białą farbą metodą tapowania decoupage. Później wszystkie jaja były suszone specjalnymi suszarkami, a na koniec ozdabione kolorową tasiemką i pakowane w ozdobną folię. Wszystkie dzieci z ogromnym zaangażowaniem i precyzją wykonały swoje wielkanocne jajo. Na pewno będą piękną dekoracją na świątecznym stole w ich domach.

            Opracowała:

            (-) Aleksandra Pintal

        • POWITANIE WIOSNY
          • POWITANIE WIOSNY

          • We wtorek 21 marca br. uczniowie klasy pierwszej świętowali nadejście wiosny. Na ostatniej godzinie lekcyjnej wybrali się na spacer po okolicy, zaopatrzeni w jajka – marakasy oraz w piękne, wiosenne kwiaty z bibuły, które przygotowali specjalnie na ten dzień z rodzicami w domu. Podczas tego wesołego pochodu dzieci odstraszały zimę skandując głośno: Żegnaj zimo! Witaj wiosno! 

            Cieszymy się, że w taki sposób mogliśmy przywitać wiosnę, która tego dnia obdarowała nas pięknym słoneczkiem. Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu naszych pierwszaków wiosna zawita do nas na dobre, a wraz z nią ciepłe dni, na które tak czekamy. 

             

            Opracowała:

            (-) Elżbieta Bartelak-Przygoda

        • KONKURS CZYTELNICZY „CZY ZNASZ WIERSZE JANA BRZECHWY?”
          • KONKURS CZYTELNICZY „CZY ZNASZ WIERSZE JANA BRZECHWY?”

          • W naszym marcowym Konkursie Czytelniczym „Czy znasz wiersze Jana Brzechwy?” wzięło udział 15 uczniów z klas I-III. W konkursie należało wykazać się znajomością wierszy tego wielkiego, polskiego poety. Wśród zadań znalazło się 13 pytań zamkniętych dotyczących treści utworów. Następnie trzeba było samodzielnie udzielić odpowiedzi na temat bohaterów oraz uporządkować tytuły, w których chochlik poprzestawiał litery lub pozamieniał wyrazy, bądź na podstawie fragmentu wiersza napisać jego tytuł.

            Po sprawdzeniu wszystkich odpowiedzi okazało się, że najwięcej punktów zdobyli: Nadia Rudiak  -uczennica klasy III i Tymon Rudiak – uczeń klasy I. Im przyznano ex aequo pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęła uczennica klasy III – Lena Karpowicz. Wyróżnieni uczniowie dostali ciekawe nagrody, a wszystkie dzieci biorące udział w konkursie słodką niespodziankę.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom wiedzy na temat wierszy Jana Brzechwy i już dziś zachęcamy do udziału w przyszłorocznym konkursie – tym razem ze znajomości wierszy Juliana Tuwima.

            Opracowała:

            (-) Elżbieta Bartelak-Przygoda

        • PASOWANIE NA CZYTELNIKA
          • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

          • Dnia 21 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 12, odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

            W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Zazwyczaj uroczystość ta odbywa się w II semestrze, kiedy uczniowie znają już prawie cały alfabet. Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana. Specjalnie na tę okazję została przygotowana krótka część artystyczna, podczas której przekazano dzieciom wiedzę o książce i bibliotece. Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności Pani wychowawczyni złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonała Królowa Książka.

            Nasi nowi czytelnicy otrzymali interesujące książki, zakładki do książki, a pamiątkowy dyplom będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu.

            Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

            Opracowała:

            (-) Katarzyna Czarnogrecka

        • ODKRYTE SKARBY
          • ODKRYTE SKARBY

          • W dniu 03.03. uczniowie kl. IV uczestniczyli w spotkaniu z gorzowskimi archeologami. Odbyło się ono w Muzeum Lubuskim im. J. Dekerta w Gorzowie Wlkp. w Spichlerzu. Pracownicy muzeum opowiedzieli o trwających wiele lat badaniach archeologicznych, które towarzyszyły prowadzonym na terenie naszego miasta pracom budowlanym. Badania te poszerzyły wiedzę o dziejach Gorzowa, przyniosły liczne niespodziewane i cenne odkrycia. 

            Okazuje się, że najstarsze ślady osadnictwa sięgają epoki kamienia.  Odkrycia dotyczą też kolejnych okresów, w tym dziejów 765- letniego miasta. Efekty badań nasi uczniowie mogli zobaczyć, zwiedzając wystawę Kolejny wiek z archeologią. Badania archeologiczne w XXI wieku na terenie Gorzowa Wielkopolskiego. Do najciekawszych skarbów należy złoty wisiorek i zapinka zdobiona srebrem z przełomu I i II wieku. Inne znaleziska to: wyroby garncarskie, monety, naczynia, przedmioty codziennego użytku. Na koniec wizyty w muzeum czwartoklasiści odwiedzili stałą wystawę dotyczącą historii naszego miasta. To wydarzenie jest alternatywą dla typowej lekcji historii.  Stało się jednocześnie inspiracją do rozważań dotyczących tego, co jeszcze kryje ziemia i czym nas jeszcze może zaskoczyć. 

            Opracowała:

            (-)Barbara Grzeszykowska

        • W ŚWIECIE CHŁOPCA WYCHOWANEGO PRZEZ WILKI
          • W ŚWIECIE CHŁOPCA WYCHOWANEGO PRZEZ WILKI

          • W środę,1 marca,  klasy I-III wzięły udział w spektaklu  wystawionym przez wrocławski Teatr In- Art. pt. Księga dżungli.  Dzieci poznały chłopca Mowgli, który dorastał wśród zwierząt, a jego domem stała się dżungla. Przedstawienie zachwyciło pięknymi kostiumami oraz wspaniałą scenografią, a gra świateł oraz muzyka tworzyły baśniową otoczkę, co wzbudziło pozytywne emocje wśród młodych widzów

        • KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS I-III
          • KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS I-III

          • 22 uczniów z klas I-III wzięło udział w I Szkolnym Konkursie Matematycznym. Ich zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań o różnym stopniu trudności –  za 3 punkty, za 4, ale także i za 5 punktów. Mistrzami matematyki odpowiednio w klasie pierwszej, drugiej i trzeciej zostali: Milena Frańczak, Leon Janicki i Kacper Szcześniak. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Milena Frańczak z klasy 1, która jako jedyna rozwiązała poprawnie aż… 29 zadań!

            Laureaci otrzymali wartościowe nagrody, a wszyscy uczestnicy słodki upominek.

            Wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie gratulujemy odwagi i chęci sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności matematycznych.

            Opracowała:

            (-) Elżbieta Bartelak-Przygoda

        • PANCAKE DAY - DZIEŃ NALEŚNIKA
          • PANCAKE DAY - DZIEŃ NALEŚNIKA

          • Mieszkańcy Wielkiej Brytanii nie objadają się pączkami, a wybierają naleśniki. Co roku, dzień przed Środą Popielcową Brytyjczycy obchodzą Dzień Naleśnika. Święto to było doskonałą okazją, by uczniowie poszerzyli swoje wiadomości dotyczące  Dnia Naleśnika oraz rozwinęli swoje słownictwo na lekcjach języka angielskiego. Zadaniem uczniów było przygotowanie prac plastycznych prezentujących naleśniki z ulubionymi dodatkami. ​​​​​​​

            Wykonane prace były zrobione w bardzo ciekawy interesujący sposób. Prace projektowe zostały zaprezentowane w klasowej galerii.

            Opracowała:

            (-)Agnieszka Andrzejewska

        • INTERNATIONAL PIZZA DAY
          • INTERNATIONAL PIZZA DAY

          • Międzynarodowy Dzień Pizzy to doskonała okazja na wprowadzenie  i utrwalenie  słownictwa  dotyczącego jedzenia oraz do nauki potrzebnych zwrotów  i wyrażeń, które wykorzystujemy  w restauracji.

            Uczniowie przygotowywali swoją ulubioną pizzę w formie papierowej.

        • „CHRISTMAS CARDS EXCHANGE" – „WYMIANA KARTEK ŚWIĄTECZNYCH”
          • „CHRISTMAS CARDS EXCHANGE" – „WYMIANA KARTEK ŚWIĄTECZNYCH”

          • Z okazji świąt Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wymianie kartek z okazji świąt Bożego Narodzenia z rówieśnikami z takich krajów jak: Francja, Grecja oraz Włochy.

            Był to projekt e-Twinning realizowany z naszej szkole.

            Wkrótce otrzymaliśmy od naszych partnerów  kartki z życzeniami.

            Wkrótce otrzymaliśmy od naszych partnerów  kartki z życzeniami.

             

            Opracowała:

            (-) Agnieszka Andrzejewska