• ŚWIETLICOWY KIERMASZ WIELKANOCNY

• Tradycją naszej szkoły stał się Świetlicowy Kiermasz Wielkanocny. Dziękujemy rodzicom, uczniom i nauczycielom klas 1-4, którzy włączyli się w akcję własnoręcznie wykonując rozmaitego rodzaju ozdoby. Nie sposób też w tym krótkim podziękowaniu nie wspomnieć o wszystkich nabywcach tych przepięknych dzieł. Dzięki pozyskanym funduszom znów możemy spełniać życzenia naszych najmłodszych uczniów.

Świetliczaki już planują zakup nowych gier, zabawek, koralików, modeliny i innych ulubionych drobiazgów.

• KTÓRA WIĘCEJ MALIN ZBIERZE, TĘ ZA ŻONĘ PAN WYBIERZE

• Któż nie zna tych słów, które rozpoczynają serię tragicznych wydarzeń w dramacie Balladyna Juliusza Słowackiego. Nasi uczniowie dzięki inscenizacji gorzowskiego teatru mieli okazję przeżyć opowieść o miłości, zazdrości, zdradzie i ludzkich ułomnościach, tak aktualnych mimo upływu lat. Kto nastawiał się na klasykę, spotkała go niespodzianka. Było świeżo, nowocześnie, kreatywnie i z wykorzystaniem multimediów, światła i cienia, ze skromną, ale jakże wymowną scenografią

Taki sposób przedstawienia dramatu Słowackiego nie wszystkim przypadł do gustu. Nasi uczniowie po wyjściu z teatru prezentowali różne opinie. Niemniej jednak zawsze niezwykle cenny jest kontakt z kulturą, warto wykorzystywać każdą okazję, aby dać się ponieść emocjom.

• SZKOLNE KONKURSY DLA UCZNIÓW KLAS IV – VIII

• Na przełomie marca i kwietnia dla uczniów II  etapu edukacyjnego zostały zorganizowane dwa konkursy: ortograficzny i recytatorski. Do pierwszego z nich przystąpili chętni uczniowie z klas IV – VI i VII – VIII. W młodszej grupie I miejsce zajął uczeń klasy V – Szymon Krawczyk, II – Zuzanna Jasińska z kl. IV, a na trzecim miejscu uplasowały się ex aequo: Amelia Szafer – czwartoklasistka i Anna Skrzypek – piątoklasistka.

W najstarszej grupie, uczniów klas VII - VIII, I miejsce zajęła Hanna Smoleń, II – Lena Kemus (ósmoklasistki), III – Miłosz Niekrasz (ósmoklasista) i Krystian Klekowski (siódmoklasista). Konkurs recytatorski odbył 1 kwietnia (nie jest to żart primaaprilisowy). Do konkursu zgłosiło się dziesięcioro uczniów: czworo z klasy IV, po jednej uczennicy z klasy V i VI  oraz cztery uczennice z klas VII. W jury zasiedli uczniowie z klasy VIII. Uczestnicy konkursu najczęściej deklamowali utwory, które były omawiane na lekcjach języka polskiego. Największą ilość punktów za cztery kryteria oceniania zdobyła Matylda Chmielewska z klasy VII a. Jej sugestywna, wyważona recytacja fragmentu książki Anny Jagiełło pt. Nie  wiesz o mnie wszystkiego zyskała uznanie nie tylko przed szkolnym jury, ale również u członków komisji Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, na którym Matylda otrzymała wyróżnienie. Drugie miejsce zajęły: Kinga Plust z klasy VII a i Amelia Szafer z klasy IV, trzecie – Julia Szyniec z klasy VII b. Komisja konkursowa wyróżniła dwie uczennice: Antoninę Ambrożewicz i Zuzannę Jasińską. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursów.

• ST. PATRICK'S DAY

• Dzień Świętego Patryka to kolejna doskonała okazja aby połączyć nauczanie słownictwa, utrwalanie gramatyki z fajną zabawą. Poznając  zwyczaje będące w innych krajach, razem wykonując zadania, grając w ciekawe gry językowe, śpiewając piosenki po angielsku. Na zajęciach z języka angielskiego uczniowie dowiedzieli się kim dla mieszkańców Irlandii jest Święty Patryk, zapoznali się życiorysem i legendą związaną z tą postacią.

Rozwiązywali interesujące quizy ze słownictwem powiązanym z Dniem Św. Patryka, tradycjami panującymi w Irlandii. Słuchając nagrania w języku angielskim rysowali koniczynkę oraz leśnego skrzata zwanego Leprechaun. Niespodzianką dla uczniów była prezentacja pdf przygotowana przez uczennice z klasy VIII A.

(-)Agnieszka Andrzejewska