• SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZEM WOJSKA POLSKIEGO
          • SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZEM WOJSKA POLSKIEGO

          • Dnia 05 grudnia klasę pierwszą i trzecią, odwiedził rodzic ucznia z klasy trzeciej p. Michał Dziennik. Celem jego wizyty, było przybliżenie dzieciom zawodu żołnierza. Pan Michał zaprezentował strój polowy, galowy oraz akcesoria niezbędne żołnierzowi w jego pracy. Dzieci mogły przymierzyć kamizelkę taktyczną, hełm, maskę przeciwgazową. W ciekawy sposób opowiadał o swojej pracy, oraz pobycie na misjach pokojowych.

            Następnie dzieci miały możliwość zadawania pytań, na które chętnie im odpowiadał. Było  to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie. Dziękujemy p. Michałowi za poświęcony nam czas.

            Opracowała:

            (-) Mariola Żylewicz

        • POMAGAMY WIKTOROWI WRÓCIĆ DO ZDROWIA
          • POMAGAMY WIKTOROWI WRÓCIĆ DO ZDROWIA

          • Dziś ruszył nasz coroczny kiermasz.  I już dziś, zaledwie w ciągu dwóch godzin zebraliśmy dla Wiktora 260 zł. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich do udziału. Wiktor liczy na naszą pomoc. Dziękujemy wszystkim Państwu, którzy cały czas dostarczają nam na sprzedaż przepiękne ozdoby, stroiki, wypieki, świece, ozdoby, puzzle oraz mnóstwo  innych rzeczy. Nie sposób wszystkich wymienić z imienia i nazwiska​​​​​​.​​​​​​​​​​​​​​

            Przypominam, że kiermasz trwa do 26 grudnia, natomiast 15 grudnia od godz. 9.00 planujemy dodatkowo kiermasz ciast. Jest to inicjatywa rodziców i oni będą obsługiwali tego dnia swoje stoisko.

            Opracowała:

            (-) Małgorzata Janicka

        • ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
          • ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

          • 21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości. Tego Dnia w bibliotece uczniowie dzielili się swoimi dobrymi myślami, życzeniami i pozdrowieniami ze społecznością szkolną. Zapisywali je na kolorowych karteczkach, które zostały zawieszone na szkolnym korytarzu.

            Uśmiech, dobre słowo nic nie kosztują:) Pamiętajmy o tym na co dzień:)

            Opracowały:

            (-)Izabela Knap i Katarzyna Czarnogrecka

        • ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI NA STRONACH GAZET
          • ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI NA STRONACH GAZET

          • W tym roku mija 104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie to świętowaliśmy zupełnie inaczej niż dotychczas. Do obchodów święta podeszliśmy praktycznie. Już w październiku klasy otrzymały zadanie wykonania gazet historycznych. Treści w nich zawarte miały być związane z wydarzeniami z lat 1918 - 1920. W poszczególnych klasach indywidualnie lub w grupach uczniowie przystąpili do pracy. Zbierali materiały, grupowali je, ustalali, na co zwrócą szczególną uwagę w swoich gazetach.​​​​​​​

            W dniu 10.11. na lekcjach z wychowawcami finalizowali swoje dzieła. I tak pojawił się Kurier Codzienny, Droga do Wolności, Gazetka Biało - Czerwona, Gazeta Dnia. Na stronicach gazet znalazły się informacje dotyczące przebiegu I wojny światowej, kształtowania się granic, ojców niepodległości,  relacje z konferencji pokojowej w Paryżu.  Powstały też strony poświęcone modzie, urodzie, kulinariom, kulturze i sztuce, sportowi. Nie zabrakło również krzyżówek, łamigłówek i rebusów. W jednej z gazet znalazł się wywiad z Józefem Piłsudskim, w którym polityk opowiadał o trudnościach, jakie towarzyszyły  w drodze do odzyskania niepodległości oraz przy tworzeniu państwowości. W innej z kolei miłośnicy techniki odnaleźć mogą modele czołgów czy samochodów. W gazetach roi się od ilustracji, zdjęć i własnoręcznie wykonanych rysunków. Słowem- każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Uczniowie wykazali się niebywałą kreatywnością, do zadania podeszli z dużą odpowiedzialnością i zaangażowaniem. Wszystkie gazety będzie można obejrzeć w szkolnej bibliotece.

             

            Opracowała:

            (-)Barbara Grzeszykowska

        • ŚWIĘTOWANIE W DWUNASTCE
          • ŚWIĘTOWANIE W DWUNASTCE

          • 10.11. o godz. 11.11 już po raz drugi przystąpiliśmy do kolejnej edycji akcji MEiN Szkoła do hymnu. Nasi uczniowie wspólnie odśpiewali wszystkie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. W tym dniu korytarze i klasy zostały wyjątkowo udekorowane. Pojawiły sie barwy narodowe, orzeł w koronie oraz gazetki tematyczne. Aby dzień ten różnił się od pozostałych, wielu uczniów starszych klas przyszło do szkoły w strojach przypominających modę z lat 20-tych ubiegłego stulecia.

            Nie zabrakło dziewczynek w sukienkach z frędzlami, z ozdobami na włosach, z dodatkami w postaci stylowej biżuterii, a także chłopców w garniturach, spodniach na szelkach i w kapeluszach. Młodsi uczniowie przyszli do szkoły na galowo. Nieodzownym elementem stroju był kotylion. To było prawdziwe świętowanie.

            Opracowała:

            (-)Barbara Grzeszykowska

        • W MAGICZNYM ŚWIECIE HARREGO POTTERA
          • W MAGICZNYM ŚWIECIE HARREGO POTTERA

          • 28 października 2022 odbył się konkurs z treści serii książek o Harrym Potterze autorstwa J.K. Rowling. Uczestnicy klas 2 - 8 w czteroosobowych grupach mieli za zadanie rozwiązać quiz, zagrać w kalambury, a także stworzyć autorski eliksir oraz zaklęcie i opisać jego właściwości. Sala 1 na dwie godziny zamieniła się w pracownię eliksirów w Hogwarcie. Wszyscy uczestnicy otrzymali magiczny poczęstunek.

            Gratulujemy uczniom z klas: 3, 8a i 7 zajęcia miejsc na podium.                                                                               

            Opracowały:

            (-)Katarzyna Czarnogrecka i Izabela Knap

        • ZAJĘCIA W RAMACH PROGRAMU APTECZKI PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ
          • ZAJĘCIA W RAMACH PROGRAMU APTECZKI PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ

          • W tym roku szkolnym w klasie II w ramach programu profilaktycznego realizujemy zajęcia z Apteczki Pierwszej Pomocy Emocjonalnej. Ten wartościowy program edukacyjny uczy dzieci budowania poczucia własnej wartości, pozytywnego myślenia o sobie i optymizmu. Tematyka zajęć dotyczy zdrowia emocjonalnego i dobrego funkcjonowania dziecka. Zajęcia nasze odbywają się systematycznie dwa razy w miesiącu podczas edukacji społecznej.

            Poczucie własnej wartości u dziecka kształtuje się na podstawie własnych doświadczeń i opinii innych osób, głównie: rodziców, rodzeństwa, nauczycieli, koleżanek i kolegów. W zależności od tematu lub zagadnienia dzieci przynoszą na zajęcia różne pomoce dydaktyczne: przedmioty i akcesoria potrzebne do wykonania różnych zadań. W miesiącu listopadzie rozpoczęliśmy już kolejny cykl zajęć pod hasłem: OPTYMIZM, podczas których uczniowie będą pisać swoje Pamiętniki dobrych chwil. W tych pamiętnikach każdy uczeń zapisuje to, co w danym dniu sprawiło mu przyjemność lub co dobrego się wydarzyło. Takie notatki pozwolą skupić się na pozytywnych doświadczeniach podczas wspólnego śniadania, zabawie na przerwie w szkole, smacznej kanapce, pochwale lub poznaniu miłej osoby. Każdą wykonaną pracę uczeń wkłada do swojej Apteczki-Skarbnicy samodzielnie wykonanej przez siebie, którą zostawia w klasie. Podsumowaniem każdych zajęć jest rozmowa w kręgu na dywanie lub zabawa integracyjna przy muzyce.

            Opracowała:

            (-)Aleksandra Pintal

        • III MIEJSCE W DRUŻYNOWYCH IGRZYSKACH DZIECI W SZACHACH
          • III MIEJSCE W DRUŻYNOWYCH IGRZYSKACH DZIECI W SZACHACH

          • 10 października w Klubie Szachowym Stilon odbyły się drużynowe Igrzyska Dzieci w szachach w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży. Zawody z udziałem sześciu gorzowskich szkół rozegrano systemem każdy z każdym, na dystansie pięciu rund. Nasi uczniowie w pierwszych trzech rundach wygrali kolejno: z SP 10, SP 20 i SP 9 a w dwóch następnych przegrali: z SP 13 i SP 15. Ostatecznie po pięciu pojedynkach drużyna SP 12 zajęła III miejsce.

            Pamiątkowy puchar, dyplom i brązowe medale wręczyli naszej drużynie p. Piotr Wójciak dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego oraz p. Andrzej Modzelan i p. Aleksander Czerwoński wychowawcy i trenerzy wielu pokoleń gorzowskich szachistów. Naszą szkołę reprezentowali:: I stolik H. Paduszyński, II stolik F. Gąsiorek, III stolik, T. Kaniewski, IV stolik M. Markiewicz.

            Gratulujemy!

            Opracował:

            (-)Artur Gałat

        • ROZTAŃCZONE LUBUSKIE WARTE ZACHODU
          • ROZTAŃCZONE LUBUSKIE WARTE ZACHODU

          • Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie naszej uczennicy. Milena Markiewicz z klasy piątej zajęła wysokie drugie miejsce w IV Konkursie Choreograficznym zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.  Serdecznie gratulujemy  ciesząc się z tego sukcesu. Z pewnością jeszcze nie raz usłyszymy o Milenie, ponieważ posiada ona rozległe zainteresowania i pasje. 

            Po prostu dziewczyna na medal!

            Opracowała:

            (-)Malgorzata Janicka

        • MISTRZYNI LEKKOATLETYKI
          • MISTRZYNI LEKKOATLETYKI

          • Zuzanna Jasińska, uczennica klasy piątej, jest nie tylko naszą prymuską, ale także zapaloną sportsmenką. Od dawna trenuje lekkoatletykę - osiągając w tej dziedzinie  bardzo  dobre wyniki. Tylko w samym  wrześniu, podczas Czwartków Lekkoatletycznych -  parokrotnie zdobyła najwyższe podium. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych! 

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych! 

            Opracowała:

            (-) Małgorzata Janicka

        • NASI UCZNIOWIE NA PODIUM!
          • NASI UCZNIOWIE NA PODIUM!

          • W  ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży 29 września odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe klas IV-VIII. Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Jasińska, Maja Muchajer, Julia Szyniec, Franciszek Gąsiorek, Jędrzej Smoleń, Wojciech Kośmicki, Krystian Łukaszewicz, Julian Jacenik I Karol Kaczmarek.  Każdy bieg  to emocje, zacięta walka,  pot  i mnóstwo pozytywnej energii. 

            Po zaciętej rywalizacji dwoje uczniów stanęło na podium, zajmując  trzecie miejsce. Brązowy medal zdobyli: Zuzanna Jasińska i Franciszek Gąsiorek. Tuż za podium uplasował się Jędrzej Smoleń, pozostali uczniowie zajęli dalsze miejsca, ale wszystkie punktowane.

            Gratulujemy! Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

                                                                                              

            Opracowała:

            (-)Lucyna Kandel-Feliczak

        • WYCIECZKA DO CENTRUM EDUKACJI REGIONALNEJ I PRZYRODNICZEJ
          • WYCIECZKA DO CENTRUM EDUKACJI REGIONALNEJ I PRZYRODNICZEJ

          • 23 września 2022 roku uczniowie klas 1-3 wyjechali na wycieczkę do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej, które znajduje się w Mniszkach koło Międzychodu. W centrum było mozna zobaczyć najróżniejsze sprzęty dawnego gospodarstwa domowego oraz poznać warsztaty ginących zawodów. Trasa zwiedzania połączona była  z  zajęciami edukacyjnymi przez specjalnie przygotowane stanowiska.....

            Trasa zwiedzania połączona była  z  zajęciami edukacyjnymi przez specjalnie przygotowane stanowiska - od kowala poprzez warsztat bednarsko stolarski, szewski, garncarski, stanowisko  praczki, pszczelarza, warsztat wikliniarski do składu kolonialnego, wystawy urządzeń do przeróbki mleka i wyposażenia kuchni. We wszystkich tych stanowiskach uczestnicy wycieczki, podzieleni na grupy , mogli próbować kucia gwoździ, pracować przy urządzeniu do obróbki drewna, poznać pracę szewca, zajrzeć do wnętrza ula, dowiedzieć się, co można było kupić w składzie kolonialnym oraz zobaczyć naczynia kuchenne z dawnej epoki. Największą atrakcją była wizyta w starej sali lekcyjnej i możliwość pisania jak dawniej gęsim piórem, piórem ze stalówką i atramentem. Dużą frajdą dla uczestników warsztatów był także udział w samodzielnym wykonaniu  drewnianych taboretów (ryczek), które dzieci zabrały ze sobą do domu. Dzieci z dużym zaciekawieniem wysłuchały prelekcji o osobliwościach przyrodniczych Doliny Kamionki. W przerwie między zajęciami w dawnym spichlerzu uczestnicy posilili się kiełbaskami z rusztu oraz ciepłą herbatą. Z wycieczki wróciliśmy zadowoleni i bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia.

            Opracowała:

            (-)Mariola Żylewicz