• PRZERWA NA CZYTANIE
          • PRZERWA NA CZYTANIE

          • 27 października (piątek) biblioteka szkolna zaprosiła uczniów, grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi do wzięcia udziału w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

            Uczniowie chętnie wzięli udział w akcji biblioteki szkolnej. W bibliotece SP12 pojawiły się koce i materace, na których dzieci chętnie odpoczywały przy książce. Więcej zdjęć z działań biblioteki szkolnej można znaleźć na naszym Instagramie sp12_gw_biblioteka.

            https://www.instagram.com/sp12_gw_biblioteka/

             

            Opracowała:

            (-) Katarzyna Czarnogrecka

        • ŚLUBUJEMY! - UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ
          • ŚLUBUJEMY! - UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

          • ​​​​​​Tradycją naszej szkoły jest, że najmłodsi uczniowie w październiku przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość jaką jest pasowanie na ucznia pierwszej klasy. Dzisiaj, tj.13 października, w  sali świetlicy szkolnej pierwszoklasiści odświętnie ubrani i przejęci, w obecności swoich najbliższych, rozpoczęli występ, podczas którego zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.

            Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Wielką kredką, jak czarodziejską różdżką, dotykała ramion swoich podopiecznych. Nie obyło się też bez upominków od rodziców oraz pamiątkowych zdjęć. Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila.

            Opracowała:

            (-)Mariola Żylewicz

        • SPEKTAKL BAŚNIE TYSIĄCA I JEDNEJ NOCY
          • SPEKTAKL BAŚNIE TYSIĄCA I JEDNEJ NOCY

          • ​​​​​​05.10.2023 roku odbyła się wycieczka edukacyjna na spektakl teatralny wystawiony przez Wrocławski Teatr In- Art. Występ odbył się w Sali kina Multikino na gorzowskim osiedlu Górczyn. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klas 1, 2  oraz uczniowie z klasy 3. Cel i założenia programowe wyjazdu do teatru:

            - podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki i zachowania w teatrze poprzez udział w spektaklach,

            - umożliwienie kontaktu ze sztuką poprzez aktywne uczestnictwo,

            - uwrażliwienie na piękno,

            - krzewienie kultury i estetyki żywego słowa.

            W czasie wycieczki uczniowie obejrzeli fascynujące przedstawienie baśni Tysiąca i jednej nocy. W czasie spektaklu przedstawiono najbardziej znane opowieści: o Ali Babie i czterdziestu rozbójnikach, Sindbadzie Żeglarzu, Cudownej Lampie Aladyna. Uczniowie wraz z aktorami przenieśli się do fascynującego świata orientu.

            Księga tysiąca i jednej nocy znana również jako Baśń Tysiąca i jednej nocy to zbiór około 300 baśni, legend, podań i anegdot zamkniętą w kompozycyjną ramę legendy o sułtanie Szahrijarze oraz sułtance Szeherezadzie.

            Po przedstawieniu teatralnym uczniowie poznali najważniejsze informacje o teatrze i przygotowaniu przedstawienia.

            Opracowała:

            (-)Natalia Kowalczyk

        • TRZECI ROK REALIZACJI PROGRAMU PROFILAKTYCZNEGO
          • TRZECI ROK REALIZACJI PROGRAMU PROFILAKTYCZNEGO

          • W tym roku szkolnym również przystąpiliśmy do realizacji programu profilaktycznego Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej w klasie 3. Ten wartościowy program edukacyjny uczy dzieci czegoś więcej niż tylko liczenia i czytania. Głównym celem jest budowanie poczucia własnej wartości dziecka oraz jego wiary we własne możliwości, o których należy pamiętać.

             Kiedy się skaleczymy lub zranimy, sięgamy do apteczki po plaster lub bandaż. W naszym programie każde dziecko tworzy własną apteczkę potrzebną wtedy, kiedy trzeba poradzić sobie z trudnymi emocjami, odzyskać dobry humor i nadzieję. W trakcie realizacji programu będziemy uzupełniać swoje apteczki, zajmując się tematami ważnymi dla zdrowia emocjonalnego i dobrego funkcjonowania dziecka. We wczesnych etapach edukacji szkolnej umiejętności społeczne i emocjonalne w znacznym stopniu mogą przyczynić się do zapewnienia zdrowia psychicznego, dobrostanu emocjonalnego oraz osiągania sukcesów zarówno w szkole jak i w życiu codziennym.

            Opracowała:

            (-)Aleksandra Pintal

        • „RUCH MŁODZIEŻY NIEZALEŻNEJ PO 40 LATACH”
          • „RUCH MŁODZIEŻY NIEZALEŻNEJ PO 40 LATACH”

          • Dnia 28.09.2023 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim  Lubuska Kurator Oświaty przy współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej zorganizowała  konferencję z okazji 40-tej rocznicy powstania Ruchu Młodzieży Niezależnej - organizacji stworzonej przez młodych ludzi, którzy nie godzili  się na życie w niewoli komunistycznej. W konferencji wzięła udział delegacja uczniów naszej szkoły: Helena Buczacka, Michalina Knap oraz Szymon Krawczyk.

            Spotkanie otworzyła pani Ewa Rawa. Głos zabrali  także twórcy RMN-u: Robert Kuraszkiewicz, Grzegorz Baczyński, Grzegorz Błaszczak oraz Zbigniew Syska, którzy przybliżyli zebranej w sali młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych czasy swojej walki z reżimem.

            Nasi uczniowie mogli  także obejrzeć film Wojciecha Kuski z 2012 r. pt. ”Niezależni”, dotyczący działalności RMN-u w Gorzowie. Ważnym punktem konferencji był wykład, który  wygłosił znany gorzowski regionalista, dyrektor Archiwum Państwowego w Gorzowie Wlkp., prof. Dariusz Rymar.

            Opracowała:

            (-) Barbara Grzeszykowska

        • MISTER SZKOŁY
          • MISTER SZKOŁY

          • Z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka zorganizowano  wybory Mistera Szkoły.  Z  klas 4-8 wytypowano  kandydatów do tego tytułu.  Byli nimi: Szymon Polański, Kacper Szcześniak, Jan Różecki, Wiktor Białowąs, Kacper Dziura, Ignacy Chmielewski, Mykhaiło Lapin, Wiktor Cyganiak, Wojciech Hreczuk i Julian Jacenik.  Chłopcy  mieli do wykonania 5 zadań, które sprawdzały ich inteligencję, siłę, wytrzymałość i poczucie humoru. 

            Zadanie 1  to test wiedzy o płci przeciwnej dotyczący  np.;   do czego służy  zalotka, pilniczek?,  albo co to demakijaż?, czym malujemy usta czy oczy?  Każda poprawna odpowiedź to 1 pkt.  W zadaniu drugim trzeba było  dokończyć  tytuł utworu, książki np.; Kubuś….., Dziewczynka z ……..; Ania……….W tym zadaniu również można było zdobyć 1 pkt. Zadanie kolejne to  sprawdzenie umiejętności  malowania paznokci na czas.  Stopień trudności podwyższony, więc  liczba punktów od 0 do 5. Przedostatnie zadanie to sprawdzenie siły i wytrzymałości . Panowie wykonywali  w kolejności  5 przysiadów, 5 pajacyków i 5 pompek, punktacja od 0 do 10. Ostatnie zadanie zręcznościowe - zrobienie warkocza koleżance. Punktowane od 0 do 5.  Kandydaci  dzielnie zmagali się z zadaniami, jednak najlepiej wypadł uczeń klasy czwartej -  Szymon Polański, który został Misterem Szkoły.

            Gratulujemy!!!

            Opracowała:

            (-) Lucyna Kandel- Feliczak

        • INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE GORZOWSKIEJ SPARTAKIADY MŁODZIEŻY
          • INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE GORZOWSKIEJ SPARTAKIADY MŁODZIEŻY

          • W środę 27 września przy ul. Fabrycznej (Błonia nadwarciańskie) odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży. Nasza szkoła brała udział w dwóch kategoriach wiekowych rocznik 2011 i 2012 i młodsi (osobno dla dziewcząt i osobno dla chłopców). Najlepszy wynik w kategorii dziewcząt rocznik 2011 uzyskała Zuzanna Jasińska zajmując V miejsce, oraz Franciszek Gąsiorek VI miejsce w kategorii chłopców również rocznik 2011.

            Podziękowania i gratulacje za udział w zawodach należą się również pozostałym uczniom, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę, a są to dziewczęta: J. Cox, K. Janikowska, A. Różecka i chłopcy: J. Cerajewski, F. Gruszka, S. Janikowski, W. Kośmicki, K. Łukaszewicz, J. Smoleń.

            Opracował:

            (-)Artur Gałat

        • IGRZYSKA DZIECI W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW
          • IGRZYSKA DZIECI W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

          • 22 września w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży - Igrzyska Dzieci  odbyły się zawody „ 5 piłkarskich”.  Naszą szkołę reprezentowali : Franciszek Gąsiorek, Jędrzej Smoleń, Wojciech Kośmicki, Krystian Łukaszewicz, Arkadiusz Żydek, Stanisław Żelichowski i Jan Różecki. W rozgrywkach systemem każdy z każdym brały udział 4 zespoły tj;  SP 12,  SP 13, SP 5 i SP 10.

            Po zaciętej walce  zdobyliśmy trzecie miejsce( jeden mecz wygrany , dwa przegrane) , jednak nie zakwalifikowaliśmy się do rundy finałowej. Walczymy dalej w kolejnym roku!

            Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

            Opracowała:

            (-) Lucyna Kandel- Feliczak

        • ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO
          • ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

          • W pierwszy poniedziałek września powitaliśmy kolejny rok szkolny: 2023/2024. Zainaugurował go uroczysty apel, który uświetnił nowy poczet sztandarowy w składzie: Helena Buczacka, Michalina Knap i Michał Polański – uczniowie klasy VIII. Pani dyrektor serdecznie powitała wszystkich uczniów, nie zapominając o wyróżnieniu pierwszoklasistów, rozpoczynających naukę w szkole podstawowej.

            Po części oficjalnej uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami. Życzymy braci uczniowskiej dobrych ocen, serdecznych koleżanek i kolegów oraz zadowolenia z możliwości rozwijania zainteresowań.

            Opracowała:

            (-)Dorota Król

        • NADESZŁY UPRAGNIONE WAKACJE
          • NADESZŁY UPRAGNIONE WAKACJE

          • 23 czerwca był ostatnim dniem roku szkolnego 2022/2023. Dzięki sprzyjającej pogodzie mogliśmy pożegnać się podczas uroczystego apelu na szkolnym boisku. Pani dyrektor pogratulowała wszystkim uczniom i wyróżniła za różne osiągnięcia, m. in.  za najlepszą frekwencję,  wysokie wyniki w konkursach szkolnych i międzyszkolnych. Po apelu uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

            Uroczyste pożegnanie ósmoklasistów odbyło się w sali gimnastycznej; uczestniczyli w nim nauczyciele, rodzice absolwentów i siódmoklasiści, którzy przygotowali dla koleżanek i kolegów niespodziankę. Podczas słowno – muzycznej części artystycznej, w wykonaniu klasy VIII a I VIII b, nie zabrakło momentów humorystycznych i wzruszających.

            Opracowała:

            (-)Dorota Król

        • BEZPIECZNE DZIECKO
          • BEZPIECZNE DZIECKO

          • Każdy z nas chce się czuć bezpiecznie, dlatego ogromnie ważne jest poczucie bezpieczeństwa naszych uczniów w szkole i poza nią, a co się z tym wiąże: edukacja w zakresie bezpieczeństwa. 16 czerwca uczniowie klasy II mieli okazję spotkać się z przedstawicielami Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Gorzowie Wlkp. Celem spotkania było przeprowadzenie pogadanki na temat zachowania się w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu w domu, w szkole, na ulicy, placu zabaw.​​​​​​​

            Nasi uczniowie podczas spotkania dowiedzieli się z jakimi zagrożeniami mogą zetknąć się, będąc w różnych sytuacjach. Między innymi były poruszane sprawy dotyczące zakazu przynoszenia do szkoły niebezpiecznych przedmiotów, bezpiecznego poruszania się w sieci, w kontaktach z nieznajomym oraz właściwego zachowania się podczas przebywania w domu bez opieki osoby dorosłej. Pogadanka nawiązała również do bezpiecznego zachowania się podczas wakacji w różnych miejscach użyteczności publicznej. Spotkania z przedstawicielami Policji są jedną z wielu działań realizowanych w ramach programu profilaktycznego naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Policji za wizytę w naszej placówce szkolnej.

            Opracowała:

            (-)Aleksandra Pintal

        • FESTYN SZKOLNY
          • FESTYN SZKOLNY

          • Zgodnie z tradycją uczniowie naszej szkoły wzięli udział w corocznym szkolnym festynie. Siódmego czerwca dwa boiska oraz teren ogródka dydaktycznego zostały zapełnione różnego rodzaju  atrakcjami; od łamigłówek umysłowych do konkurencji sportowych. A co pomiędzy? Jak co roku największym powodzeniem cieszyły się: loteria fantowa, kiermasz książek i kulinaria (ciasta upieczone przez rodziców oraz grochówka i hot dogi przygotowane przez szkolny personel).

            Chętni uczniowie prezentowali swoje talenty, które zostały docenione wieloma wyróżnieniami. W tym roku pojawiła się nowa konkurencja – łamańce językowe – przeprowadzona przez panią logopedę.  Bardzo dziękujemy pani dyrektor, nauczycielom i rodzicom za zorganizowanie festynu, a uczniom za czynne w nim uczestnictwo.

            Opracowała:

            (-)Dorota Król